Bakos Tímea Orsolya vagyok – környezetkutató és fotográfus
Hogy miért pont ez a kettő? 
💚


🍃 A természet iránti szenvedélyem gyerekkorom óta velem van, és máig meghatározza a munkámat. Fájdalmas látni, mennyire elhalványult modern világunk kapcsolata a természettel – és magával a természetességgel is. Ez nemcsak a környezetünkre van pusztító hatással, hanem arra is, hogyan érezzük magunkat a mindennapokban. Hiszem, hogy csak akkor találhatunk kiutat a modern kor környezeti és társadalmi válságaiból, ha újra szorosan kapcsolódni fogunk a természet önmagában tökéletes és harmonikus rendszereihez. Én a magam részéről igyekszem mindent megtenni ezért a célért.
📷 Mindig is kerestem a lehetőséget, hogy a tudományos szemléletet kreatív módon egészítsem ki. Ezért 2021-ben a diplomám mellé fotográfus képesítést is szereztem  – édesapám nyomdokain haladva –, hogy a két területet ötvözhessem. Számomra a fotózás első sorban kommunikáció.

🍃Egy jól elkapott kép képes üzenni: kizökkent, megállásra késztet és elgondolkodtat, ha valami lenyűgözőt, frappánsat vagy éppen nyerset, átütően kijózanítót látunk. Úgy gondolom, a fotográfiának ez mind a feladata.

📷Többféle témában vállalok fotózást, nézz körül a képeim között, ha megtetszettek és szeretnél Te is képeket, írj bátran a bakostimea@gmail.com címre. 😊

Facebookon is megtalálsz: https://www.facebook.com/timeaorsolya.bakos
"Rólam" menüben legelső kép Erdélyi Péter munkája''Elérhetőség'"menüben a képem volt fotóstársam, Lajtabán László munkája. 


🌿Az alábbiakban pedig megosztok pár történetet a környezetvédelmi és fotós munkásságaimról, bízva benne, hogy inspiráló lesz! 
😊



2024 telén Potyó Imre, jeles, sokszorosan díjazott természetfotósunkkal Duna-Ipoly Nemzeti Park (DINPI) egyik barlangjában denevéreket fotóztunk🦇🦇🦇, ami számomra igen nagy élmény volt. (A fényképek megtekinthetőek az [Albumok] természetfotói között.) A DINPI területén megtalálható a kis patkósdenevér, nagyfülű denevér, hosszúszárnyú denevér, csonkafülű denevér, pisze denevér és közönséges denevér - mind fontos szerepet játszanak a helyi ökoszisztémában és természetvédelmi programokban. A nemzeti park munkatársai folyamatos monitoring alatt tartják őket. Magam részéről a fotózás alatt megállapítottam, hogy kifejezetten kedves és aranyos jószágok (ezt most komolyan mondom😄). Sosem féltem tőlük, de ennyire közelről látni és vizsgálni őket még nem volt szerencsém. Érdekesség, hogy egész jól látnak a szemükkel is. Ha megismered a szokásaikat, rájössz, hogy eszükben sincs galibát okozni... Ha elő is fordul az emberrel incidens (ritka eset), ők azok, akiket mielőbb vissza kell segíteni a természetes útjukra. Egyébként végzik a nagyon hasznos dolgukat: egyensúlyozzák a rovarállományt és az érzékenységükből fakadóan információt szolgáltatnak az élőhelyükről.

Potyó Imre munkásságát meg úgy gondolom, nem kell bemutatni. Lenyűgöző természetképeivel sikert sikerre halmoz nemzetközi szinten is, folyamatosan népszerűsítve Magyarországot és az itt honos állat és növényfajokat. Köszönöm a fotózást még egyszer Neked, Imi, és a rendszeres és kitartó munkásságodat, amivel közelebb hozod a természetet az emberekhez! 💚

Büsze vagyok rá, hogy a Csíksomlyó menetről készült képem National Geographic fotós oldalán 2018 júniusában a "Nap képe" lett. 😊

https://ng.24.hu/tag/bakos-timea-orsolya/

A képhez tartozó leírás: "A csíksomlyói búcsúra százezrek látogatnak minden évben. A tömeg rendezetten és fegyelmezetten halad felfelé épp úgy mint lefelé. Ez a kép a lefele menetelt ábrázolja, ahogy több útvonalon haladnak az emberek, mintha valamilyen közös erő mozgatná őket több sorban, rendezetten."

♻️Amikor csak tudok, önkénteskedem a PET KUPA-nál. Itt épp a szemléletformálási program közben gyerekeknek magyarázok a szelektálás fontosságáról. (PET KUPA, Sátoraljaújhely, 2024)

♻️Ez egy kimerítő önkénteskedős hétvége volt, de jól bírtuk. A Tiszából kiszedett több TONNÁNYI ❗ megtisztított hulladék után készült ez a "lelkes" csoportfotó.😊(PET KUPA, Kisköre, 2024) 

Gyere önkéntesnek Te is, a folyók várnak !🌎 🌊🐟

https://petkupa.hu/hu_HU/

♻️Művészfotó: PET bálák - Amikor a hulladék újra nyersanyaggá változik. (PET KUPA, Kisköre, 2024)

Vízügyes pillanatok, itt projektvezetőként épp kitüntetést veszek át Láng István Főigazgató úrtól, 2022-ben. 😊

Ezt a fotót az Országos Vízügyi Főigazgatóság, volt munkahelyem egyik kirándulásán "lőttem". A dunakiliti vízlépcső tetején abban a pillanatban a tér és a víz egybefolyása, mindezen a napfény átütése, a magasság és mélység, építmény és ember párhuzama egyszerre volt megfogható.

Ezt a képet is az OVF egyik kirándulásán készítettem a mosoni Duna partján. Mindig megnyugtat a fűzfák "leple", és ez a jellegzetes dunaparti életérzés, amit mindannyian olyan jól ismerünk és szeretünk.💚

---------------------------------------------------------------

A honlapomat Édesapám, Bakos Csaba Lajos állította össze, akinek ezúton is köszönöm szépen a munkáját. Cége a BLink Info Kft, melynek honlapja alábbi linken érhető el:

https://www.blinkkft.hu/ Profilja: honlapfejlesztés, levelezés, rendszergazdai tevékenységek.

Köszönöm Apu, a sok munkádat! ❤️